O nás

Zdravíme Vás, máme radost, že jste zavítali na naše stránky. Rádi bychom Vám přiblížili, kdo jsme a co děláme.

Jsme dva, teď už vlastně tři a máme rádi domácí a poctivé výrobky. Všechno to začalo před pár lety, kdy jsme zavařili náš první džem, namíchali první bylinný čaj a usušili první koření. Od té doby uplynulo hodně času, ze záliby se stala vášeň, díky které naustále tvoříme a vymýšlíme nové kombinace chutí. Do každé skleničky s džemem či sáčku s kořením dáváme kus sebe. Jsme Dobroty z hor. Jesenických hor. Naší domovinou je Šumperk. Městečko v podhůří Jeseníků s výhledem na majestátný Praděd.

Jenom nejvyšší kvalita a vaření s láskou zaručí tu nejlepší chuť. Tímto heslem se s přítelkyní řídíme při výrobě našich výrobků.

Zpracováváme ovoce, zeleninu, houby a bylinky rozmanitých druhů. Suroviny jsou z velké většiny pěstované a sbírané v podhůří Jeseníků. Sami si pěstujeme okolo 20 druhů bylinek. Z nich pak vyrábíme ovocné a bylinné čaje, koření a bylinné soli. Dále vyrábíme okolo 25 druhů výběrových (extra) speciálních džemů a marmelád. Mezi naše speciality patří svatojánské ořechy, nakládané květy medvědího česneku a spoustu dalšího. Mnoho surovin si pěstujeme sami nebo sbíráme v pěstitelské stanici ve Velkých Losinách a ty, které si nevypěstujeme, tak odebíráme od místních pěstitelů a výrobců. Například med, čokoládu a chilli. Lokálnost a podpora místních pro nás hodně znamená.

Rok 2022 pro nás je a bude velice úspěšný, zlomový. V tomto roce jsme získali naše první ocenění a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Pokud bychom měli jmenovat, tak naše výrobky mohou užívat označení "Jesenický originální produkt", dále naše svatojánské ořechy získaly ocenění "Výrobek Olomouckého kraje" a uspěli jsme i v Anglii na Great taste awards, což je nejprestižnější kulinářská soutěž světa, kde jsme získali  za náš džem černý rybíz - černý bez (květ) dvě zlaté hvězdy, což je pro nás jako pro začínající opravdu veliký úspěch. Věříme, že jsme na začátku naší cesty, dlouhé cesty, ale už teď víme, že jdeme tím správným směrem.

S láskou k tradicím Vaše Dobroty z hor.

Jana a Martin